Jerzy Łapiński

Nazywam się Jerzy Łapiński i tak jak Ty, jestem fotografem.

To co niesfotografowane nie istnieje, a fotografia jest dla mnie czymś materialnym. Dlatego ogromną wagę przykładam do tego jak fotografie są pokazywane i oglądane. W moim przekonaniu zdjęcia powinno się oglądać na wystawach, na papierze. Dlatego zawsze swoją wiedzą i warsztatem pomagałem fotografom pokazać ich zdjęcia w postaci odbitek. Dbając o najwyższą jakość całego procesu począwszy od testów filmów zanim jeszcze zostały wykonane na nich zdjęcia. Posiadam profesjonalną ciemnię i od lat świadczę usługi ciemniowe na najwyższym poziomie. Wykonanie odbitek zlecali mi między innymi zdobywcy World Press Photo.

Fotografowie robiący zdjęcia cyfrowe, również chcą mieć możliwość oglądania zdjęć w pięknej materialnej formie, a co za tym idzie – możliwość druku wystaw na najwyższym poziomie. Dlatego zdecydowałem aby do mojej oferty dołączyły wydruki fotograficzne fine art. Warunek był jeden: będziemy to robili najlepiej jak się da. Dlatego w Pracowni Obrazu mam najnowocześniejszą w Polsce 10-tuszową drukarkę firmy Epson i drukuję wystawy oraz pojedyncze archiwalne zdjęcia z jakością potwierdzoną certyfikatem Digigraphie. Przykładam pedantyczną wręcz wagę do szczegółów, testów, jakości zarówno w doborze materiałów jak i przy pracy nad końcowymi efektami druku.

Moim celem jest świadczenie najwyższej jakości usług, ale też dzielenie się wiedzą. Dlatego oprócz ciemni i wydruków fine art, zrealizowałem już kilka edycji warsztatów fotograficznych, skupionych w obszarze moich zainteresowań. Artystycznie zajmuję się fotografią miastobrazową i krajobrazową. Obecnie ta ostatnia, wykonywana klasycznym wielkoformatowym aparatem, sprawia mi najwięcej przyjemności.

Poniżej film opowiadający o tym jak aparatem wielkoformatowym Sinar fotografuję krajobrazy.

Zapraszam do kontaktu, poznajmy się, porozmawiajmy o fotografii.